V New Jersey bylo mnoho zahrad a během krátkých džapa procházek jsem zjistila, že má každý zahrady plné růží. Nikdy jsem tolik růží neviděla. V sousedních dvorech byly často i malé sochy Panny Marie nebo různých svatých, obklopené barevnými, voňavými, rubínově červenými, jiskřivě růžovými a jasně žlutými růžemi. Začala jsem se ptát různých zahradníků, jestli bych si mohla vzít pár růží, a zjistila jsem, že jsou velmi přátelští. Dovolili mi vzít si jich tolik, kolik jsem chtěla. Takže jsem během svých denních džapa procházek začala chodit pravidelnou trasu po zahradách. Vždycky jsem se zdvořile zeptala a nikdy jsem nebyla odmítnuta. Lidé vypadali šťastně, že jsem oceňovala jejich zahrady, a když se mě zeptali, tak jsem jim řekla, že ty růže jsou pro mého drahého dědečka, který byl nemocný a zotavoval se v blízkosti v domě u pobřeží. Denně jsem přinesla dvě nebo tři potravinové tašky plné růží, hledala jsem všude možně vázy a láhve a zdobila jsem pokoj Šríly Prabhupády kyticemi růží. Uctívání Božstev ještě nezačalo, ale ráda jsem sloužila Šrílovi Prabhupádovi jako mému božstvu. Miloval růže a já jsem milovala mu je nosit. Obvykle jsem mu do pokoje dala šest nebo sedm plných váz a další do obývacího pokoje. Později srovnával vůně různých růží. “Myslím si, že žlutá je nejvoňavější,” říkával někdy. Říkával, že růže jsou léčivé, a pokládal si je na hlavu a tvář, vdechoval hluboce jejich vůni. Jeho pokoj vždycky voněl jako santálové dřevo a růže a mé každodenní úsilí ve shromažďování růží bylo mým největším potěšením. Čentovala jsem a zpívala Hare Krišna, když jsem se procházela, aby to slyšeli všichni brouci a slimáci, a měla jsem radost, když jsem nesla tašky květin svému drahému dědečkovi. Když jsem se jednou vracela se svojí kořistí a blížila se k našemu bungalovu, Šríla Prabhupáda mě slyšel zpívat Hare Krišna. S úsměvem se otočil na Gaurasundaru, souhlasně přikývl a řekl: “Góvinda dásí má velmi jednoduché, ryzí srdce.” Gaurasundara mi to později řekl. Toho času jsem doopravdy nerozuměla, co jednoduché srdce znamená. Teď už více rozumím, co znamená mít ryzí srdce. Krišna chce tuto jednoduchost a mladí lidé mají často ryzejší srdce než dospělí. A já věřím tomu, že je možné zachovat tuto čerstvost ducha, tuto srdeční jednoduchost i uprostřed těžkostí a složitostí života. Když se věci zkomplikují, pokouším se vzpomenout si na tento incident. Snažím se vrátit do té čerstvé, mladé nálady, kdy jsem jednoduše chtěla vykoupat svého duchovního učitele květinami, a to mě pozvedne nad bludiště iluzorní složitosti.
Děkuji Vám, Šrílo Prabhupádo, že jste mi dal možnost Vám sloužit tímto způsobem. Jsem Vám věčně vděčná a toužím po tom, přinést Vám koše plné růží na Gólóce.
Děkuji Vám, Šrílo Prabhupádo, že jste mi dal možnost Vám sloužit tímto způsobem. Jsem Vám věčně vděčná a toužím po tom, přinést Vám koše plné růží na Gólóce.